Концепція, фотограф та постпроцес ЄВА БАРДАЄВА
Макіяж КАТЕРИНА ПЛАХОТНА та ЮЛІЯ КВІТКА
Зачіски АЛІНА ОБЛОГ та ДАР’Я ТЕРЕЩЕНКО / ARTSTUDIO HAIR&MAKEUP SCHOOL
Модель КАРІНА ВАРАКІНА / MODELSPRO AGENCY

«Ін’єкції краси» створили справжню революцію в косметології. Дехто їх побоюється, дехто навпаки сміливо зізнається в секреті свого чудового зовнішнього вигляду, але всі як один можуть підтвердити їх ефективність.

Адже навіть після першої процедури мезотерапії можна отримати більш помітний ефект ніж після кількох місяців використання найдорожчих косметичних засобів. Так що ж таке мезотерапія?
Давайте розбиратися... Мезотерапія - це ін’єкційне введення активних речовин направлене на омолодження та оздоровлення шкіри. Основні речовини, які використовуються для «ін’єкції краси» це вітаміни, гіалуронова кислота, фосфоліпіди. Дані речовини зазвичай входять до складу косметичних засобів, масок та сироваток, але при традиційному способі нанесення вони не здатні проникати в глибокі шари шкіри і тому виявляють свою дію лише на її поверхні. А між тим саме стан глибоких шарів дерми визначає те, як виглядає ваша шкіра. Тому задача мезотерапії доставити необхідні речовини в місце призначення.
Завдяки ж чому мезотерапія має такий вражаючий ефект? По-перше, це діючи речовини самі по собі, адже для процедури використовуються високоякісні і дуже ефективні субстанції. По-друге, механічна дія надтонкої голки для ін’єкцій, адже під час процедури шкіра отримує безліч мікротравм, що «пробуджує» клітини шкіри і стимулює їх активну регенерацію, покращується мікроциркуляція крові та клітинне дихання.


За допомогою мезотерапії можна вирішити такі проблеми як сухість шкіри, невеликі зморшки, пігментація, купероз, знижений тонус шкіри, акне і постакне, темні круги під очима, веснянки, млявий колір обличчя, розширені пори тощо.
При наявності показань, мезотерапію можна проводити в будь-якому віці, як для лікування акне у підлітків, так і для омолодження в 70-80 років. Але слід враховувати, що після 60 ефект від «інєкцій краси» буде не таким вираженим.
Мезотерапія просто незамінна при підготовці до пластичних операцій, адже здорова шкіра відновлюється значно швидше, після глибоких пілінгів та дермабразії, для боротьби з зайвою вагою, целюлітом, розтяжками та судинними зірочками.
До основних переваг мезотерапії відноситься швидкість та довготривалість ефекту, адже результати помітні вже після першої процедури і тривають вони від шести місяців до року. Невеликий перелік протипоказань робить цю процедуру доступною майже усім. За допомогою мезотерапії можна вирішити більшість проблем шкіри, а відсутність періоду реабілітації дозволяє зробити її в будь-який час, навіть підчас обідньої перерви.


Які ж види мезотерапії існують та як обрати підходящу? Звісно, потрібна консультація спеціаліста, але головні відмінності це шлях введення та склад коктейлю.
При ін’єкційній мезотерапії препарат вводять за допомогою надтонкої голки, використовуючи спеціальний шприц (мануальна мезотерапія) або апарат-мезоінжектор ( механічна мезотерапія). У кожного з цих методів є як переваги, так і недоліки, тому краще покластися на думку фахівця.
Щодо препаратів для введення, це можуть бути як готові коктейлі, так і виготовлені індивідуально під клієнта.
До їх складу входять наступні компоненти:
- Гіалуронова кислота, яка зволожує шкіру, розгладжує її та повертає пружність;
- Фосфоліпіди, які відновлюють еластичність клітинних мембран;
- Вітаміни, найчастіше С, А і Е;
- Мінерали, зокрема магній та кремній, які покращують обмінні процеси на клітинному рівні;
- Полилактонова кислота для синтезу колагену;
- Рослинні екстракти;
- Ліполітики, компоненти для розщеплення жирів, найчастіше використовуються для боротьби з зайвою вагою;
- Ферменти, що прискорюють розсмоктування сполучної тканини, необхідні для лікування целюліту та рубців;
- Протизапальні препарати, особливо ефективні при лікуванні акне;
- Препарати для покращення роботи судин, використовуються для лікування куперозу та судинних зірочок.


Наступний вид мезотерапії - безін’єкційна, яка передбачає глибоке введення коктейлів без використання ін’єкцій. Можна сказати, що безін’єкційна мезотерапія - це цілий ряд фізіотерапевтичних процедур. При такому методі коктейль наносять на шкіру і обробляють апаратом, який випромінює магнітні хвилі, ультразвук чи електроімпульси. Це допомогає доставити активні компоненти вглиб шкіри, де вони проявлять свій ефект.
Останнім часом набирає популярності кислородна мезотерапія, де діючи речовини проникають в шкіру під дією кисню, що подається під великим тиском, а також лазерна мезотерапія.


Звісно, ін’єкційні методи мають більш швидкий та видимий ефект і потребують меншої кількості процедур. Проте безін’єкційні методи майже не мають протипоказань і абсолютно безболісні.
Для вибору оптимального методу та ефективного коктейлю необхідно порадитися зі спеціалістом.


В будь-якому разі, для збереження краси та молодості необхідний регулярний та правильний догляд. Перелік процедур в косметичних салонах може змусити розгубитися необізнаного клієнта. До найпопулярніших методів можна віднести ін’єкційну і безін’єкційну мезотерапію, про яку йшлося вище, мікрострумова терапію, під час якої запускається цілий ряд біохімічних процесів під дією струму наднизької частоти, ультразвуковий пілінг, мікродермабразія ( іншими словами, доведений до досконалості механічний пілінг), маски та інші процедури. Лише після консультації з косметологом можна обрати найбільш підходящий метод та побачити реальний ефект після необхідної кількості процедур. То ж піклуйтеся про свою красу вже сьогодні, щоб завтра насолоджуватися власним відображенням в дзеркалі та згадувати про свій вік лише дивлячись в паспорт.
Текст Юлія Олефір


Косметолог-ін’єкционіст НАТАЛІЯ ШІРОКУН
www.instagram.com/cosmetolog_natalia_shirokun
www.facebook.com/cosmetolog.natalia.shirokun
+38 (098) 325-40-43